Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Май 15th, 2021, 2:41 pm

Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 Хранителен режим за дами ? 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Хранителен режим за дами ?
Здравейте! Бих искала да попитам за подходящ хранителен режим, с който може да се свалят няколко кг и да се поддържа теглото после, естествено. Аз съм на 23 г, 56 кг, 168 см, правя кардио 2-3 пъти седмично по 45 мин - велоергометър. Ако може някой да ми даде ефикасен примерен хранителен режим или поне да ми каже какви храни да се приемат и в какви съотношения ще съм му мн благодарна! :D

Февруари 27th, 2011, 1:59 pm
Профил
Администратор
Аватар

Мнение Re: Хранителен режим за дами ?
Хранене 1 - 100 гр мюсли с 200 мл обезмаслено прясно мляко
Хранене 2 - 1 консерва риба тон в собствен сос (или 150 гр пилешко месо) с 2 филии пълнозърнест хляб и салата
Хранене 3 - 3 цели яца (варени или печени на тефлон) с 1 филия пълнозърнест хляб и салата
Хранене 4 - 1 голям плод (банан, ябълка, портокал) и 25 гр печени или сурови ядки
Хранене 5 - 200 гр извара с 1 домат
Хранене 6 - 25 гр печени или сурови ядки

2 дни спазваш този режим, на 3-тия добавяш 1 пакет (100 гр) оризовки (пресован сух ориз във формата на бисквити). На 4-тия ден изяждаш само половин пакет оризовки (50 гр). Повтаряш цикъла - 2 дни без оризовки, 1 ден със 100 гр оризовки, 1 ден с 50 гр оризовки и т.н. На ден може да си позволяваш и по 1 малко шоколадче 25 гр (за предпочитане "Синеморче", те са с фруктоза, а не глюкоза, по принцип са за диабетици).
Приемаш ли някакви добавки?

Февруари 27th, 2011, 2:47 pm
Профил WWW
Аватар

Здравейте!Благодаря ви за бързия отговор,но имам няколко въпроса.Не,не приемам никакви добавки.Така може ли 200мл прясно мляко да се замени с кисело мляко Активиа обезмаслено 0.5% 290 г е кофичката?Какво мюсли ми препоръчвате,защото повечето са с добавена захар? Също така може ли хляба да се пропуска или замести с нещо друго, от години не ям хляб, свикнала съм вече, а и ми се виждат много 3 филии на ден? Изварата може ли да се пропуска и да е само домата или с нещо друго, просто мразя извара :(( ? И последно може ли да се пие кафе (1-2 на ден пия) без захар и дали трябва да е чисто или може и с малко обезмаслено мляко? Благодаря Ви предварително!

Февруари 28th, 2011, 11:14 am
Профил
Администратор
Аватар

Може млякото да е и кисело да. 3 филийки не са много - тези са малки, само по 10 гр едната. Хляба може да се замени с тези оризовки които споменах или с 1 варен или печен картоф. Мюслите да са овесени ядки + сушени плодове. Може да замениш изварата с 2-3 белтъка от яйца или ако я пропуснеш, по-добре премести 3-те цели яйца със салатата там. За кафето няма проблеми.

Февруари 28th, 2011, 11:41 am
Профил WWW
Аватар

Благодаря за бързината и отговора! Значи заменям 1 филия хляб с 1 оризовка,т.е 3 оризовки за деня, така ли? И режимът ще стане следния:

Хранене 1 - 100 гр мюсли с обезмаслено кисело мляко Активия 290 гр
Хранене 2 - 1 консерва риба тон в собствен сос (или 150 гр пилешко месо) с 2 оризовки и салата
Хранене 3 - 1 голям плод (банан, ябълка, портокал) и 25 гр печени или сурови ядки
Хранене 4 - 3 цели яйца (варени или печени на тефлон) с 1 оризовка и салата
Хранене 5 - 25 гр печени или сурови ядки

А какво ще стане тогава с редуването, за което пишеш по-долу -2 дни без оризовка, 3ти със 100 грама и 4-я с 50гр?

Февруари 28th, 2011, 5:43 pm
Профил
Администратор
Аватар

Да, това е режима. А 3-тия и 4-тия ден ги увеличаваш оризовките. 4-тия добавяш 10, а в 5-тия добавяш 5 броя. Едната е 10 гр.

Февруари 28th, 2011, 6:32 pm
Профил WWW
Аватар

Добре! Благодаря Ви мноооого, надявам се да има видим и траен резултат, че вече съм пробвала какво ли не, но без ефект :(

Февруари 28th, 2011, 8:18 pm
Профил
Аватар

Здравейте!От днес вече съм на този хранителен режим, но искам да попитам не са ли много въглехидратите в него?За да се смъкнат килограми не трябва ли да се ограничават или да се се приемат до обяд? Моля Ви, не ме щадете, трябва да вляза във форма до лятото!!! :D

Март 1st, 2011, 11:15 pm
Профил
Администратор
Аватар

Въглехидратите са доста намалени в този режим. Има само сутрин и на обяд. На 2 дни следва 1 ден с повечко въглехидрати и 1 ден с умерени. Това е с цел да се избегне застоя. С този режим ще влезеш във форма за 1-2 месеца.

Март 2nd, 2011, 12:47 am
Профил WWW
Аватар

е нали трябва да оцеляваш,а не като черната Златка на 2 салати от маруля цял ден и преплитане на червата.Това е правилното хранене съчетанос тренировки ще постигнеш резултат

Март 2nd, 2011, 12:48 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща