Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Ноември 20th, 2018, 8:59 pm

Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
 Начин на трениране за ектоморф 
Автор Съобщение

Мнение Начин на трениране за ектоморф
Здравейте !

Занимавам се с фитнес от 3 години като съм правил 2 почивки по 1 месец и няколко по 1 седмица.
Ектоморф съм и адски трудно качвам мускулна маса и съответно я губя за отрицателно време като спра да се храня и тренирам както си му е реда.
Чувал съм , че ектоморфите трябва да тренират по различен от останалите генетични видове начин и вярвам , че в този форум има хора които са добре запознати с генетиката на човешкото тяло и начина по който ектоморфите могат да стимулирам мускулите по най-добрия начин , както и начина на хранене който трябва да имам в предвид въпреки , че ми е ясно трябва да ям по много пъти по много и все силна храна :).
Нека някой ектоморф или човек който е запознат с цялата схема да ми помогне да започна да качвам килограми защото това ми е основната цел.
Мога да прибягна и до забранени медикаменти ако ми препоръчате добър и по-евтин цикъл.

П.П. Тежа 75 килограма и съм висок 185см. на 23 години.Имам 1 цикъл от 10 деки и 10 тестостерона зад гърба си преди 1 година , но изгубих всичко от него.

Август 27th, 2011, 7:16 am
Профил
Администратор
Аватар

Мнение Re: Начин на трениране за ектоморф
Ще започна с това че ектоморфите са едновременно най-облагодетелствани ако тренират и се хранят редовно спрямо другите, но са и най-прецакани ако не тренират редовно и не се хранят правилно.
Метаболизма им е най-силен следователно могат да усвоят много повече хранителни вещества, както и възстановителните им процеси са по-бързи. Но за да запазят тези си првилегии ектоморфите трябва да се хранят редовно (на всеки 2-3 часа), да тренират по-често (всеки мускул да се завърта отново на 4-5 дни). Освен това са по-изчистени и не замазняват излишно. Освен по-честото хранене е необходимо да приемат и повече въглехидрати от другите. Съвета ми е да тренираш мускулите в 4 дни, след което 1 ден почивка и отново завърташ. Или 3+1. Тренирай сравнително тежко - 5-8 повторения. Не наблягай прекалено на базовите упражнения защото те изразходват повече енергия.

Август 27th, 2011, 10:51 pm
Профил WWW

Мнение Re: Начин на трениране за ектоморф
Благодаря ти.
А примерен вариант за групиране на мускулните групи можеш ли да ми дадеш ?
По колко упражнения и серии да правя на по-големите мускулни групи ( гърди, гръб, крака ) както и на по-малките (ръце, рамо) ?

Август 28th, 2011, 12:04 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ]