Мр.Олимпия 2011 с нов победител!

Този уикенд се проведе най-голямото състезание по културизъм в света – Мр.Олимпия. Професионалистите при мъжете спореха за титлите в 2 категории – до 202 либри и над 202 либри. Категория до 202 либри е всъщност възобновена от 70-те и 80-те години, когато шампиона от нея и шампиона от тежката категория спореха за титлата Мр.Олимпия. Тогава неколкократно Франк Зейн спечелваше както леката, така и абсолютната категория. С развитието на спорта обаче неминуемо настъпват и изменения в правилника – догодина вече категорията ще бъде до 212 либри (около 96 кг). Днес обаче победителят на Мр.Олимпия се излъчва само от тежката категория. Все пак финалистите в тежката категория са с тегло между 115 и 135 кг. Битката в леката категория беше много оспорвана, но миналогодишния шампион затвърди титлата си, макар и 2-рия – Джеймс Левис от Уелс да не му отстъпваше по нищо. Трети се класира Хосе Реймънд. Може да се каже че всичките 24-ма състезатели от тежката категория бяха отлично подготвени и в топ форма. Най-оспорвана беше битката между първите двама – четири кратния (и миналогодишен) победител – Джей Кътлър и миналогодишния втори – Фил Хийт. Този път обаче Фил Хийт показа голям напредък откъм мускулна маса без слаби места и много остър релеф. Така той успя да се наложи над своя конкурент. Но те са конкуренти само на сцената – двамата са най-добри приятели и тренировъчни партньори. Носителят на титлата от 2008 година Декстър Джаксън остана едва на 6-то място. Той беше в типичната си топ форма, но останалите състезатели показаха голям напредък. Фил Хийт вече е известен не само с огромните си ръце (56 см), но и като 13-тия човек на планетата носил титлата Мр.Олимпия редом до имена като Арнолд Шварценегер, Лари Скот, Дориан Йетс и Рони Колман. По-долу можете да видите класиране и снимки на финалистите.